Open Monumenten Dagen Neeritter 2015
 
Open Monumentendagen, dit jaar ook in Neeritter! “Wat gae haatj kinne wete of de meiste alweer zeen vergaete”. Op 12 en 13 september 2015 worden in Nederland weer de Open Monumentendagen georganiseerd. Een weekend waarin aandacht wordt besteed aan de vele Rijksmonumenten in Nederland. En, nu ook in Neeritter! Voor de eerste keer zullen alle monumentale panden van Neeritter tijdens de Open Monumentendagen in een speciaal daglicht staan. Neeritter heeft een interessante historie. De Itterbeek en De Wal omringden van 1584 tot 1960 dit dorp en zorgden ervoor dat bijna alle huizenbouw geconcentreerd bleef tot het gebied binnen deze “watergrens”. Dat is waarschijnlijk de belangrijkste reden dat Neeritter, als klein dorp met nog geen 1400 inwoners, zoveel Rijksmonumenten telt. Liefst 24 stuks !!! De St. Lambertuskerk wordt geroemd om haar prachtige, warme akoestiek en beschikt over een monumentaal Pereboom & Leijser orgel (1863). Al vele jaren worden er in de St. Lambertuskerk optredens verzorgd rondom het Orgelfestival Limburg.
Dit jaar wordt één van de oudste monumenten van Neeritter, de Sint Lambertuskerk, de “Paeperbus”, grondig gerestaureerd. U kunt tijdens uw bezoek goed bekijken waarom dat zo nodig is. Wat gaat er gebeuren in dit weekend! Tijdens de Open Monumentendagen zullen solisten, ensembles en koren, verbonden met het dorp Neeritter, ieder uur optredens verzorgen in de St. Lambertuskerk. Aansluitend is er een doorlopende tentoonstelling van kerkelijke kleding en van bijzondere kunstschatten van de kerk. Zo u wenst kan een van de gidsen u hierbij begeleiden. Zij zullen u graag nog meer vertellen en laten zien over de “vergeten weetjes” van onze kerk! Tevens kunt u tijdens deze monumentendagen een mooie route wandelen langs de 24 monumenten die ons dorp rijk is. Bij al deze monumenten treft u informatie aan over het monument. Ook kunt u bij een enkel monument in huis of tuin een deel bezichtigen, of wordt er muziek aangeboden op bepaalde tijdstippen. Speciaal voor de kinderen is er een aangepaste monumentenroute die ze kunnen lopen. Tegen een kleine vergoeding is er voor hen een boekje hiervoor beschikbaar. Absoluut hoogtepunt! Op zondag 13 september wordt er van 15:00u-15:45 u een groot concert gehouden door een koperensemble. Raymond Munnecom is geboren en getogen in Neeritter, en heeft hier in ons mooie dorpje de basis gevormd voor zijn muzikale ontwikkeling. Inmiddels is hij uitgegroeid tot een gerenommeerd trombonist, speelt hij in het Koninklijk Concertgebouworkest Amsterdam, en brengt hij de muziek de wereld rond. Raymond Munnecom zal zowel als solist maar ook in het koperensemble zijn bijdrage leveren aan dit concert. Voor de concerten en rondleidingen wordt geen entree gevraagd. Een vrije gave ten behoeve van de restauratie van de kerk wordt echter zeer op prijs gesteld. Van harte welkom tijdens monumentendagen op 12 en 13 september in Neeritter. Namens het organisatiecomité Monumentenweekend Neeritter 2015.

Facebook

facebook

Contact

Secretariaat:
De Wal 60
6015 AX Neeritter
tel: +31 (0) 475 565617
  
Sjotteheukske Neeritter
Huikenstraat 1a
Neeritter
tel: +31 (0) 475 565790